Pokud se dnes řekne slovo hypotéka, každý pravděpodobně ví, o čem je řeč a co tento finanční, tedy přesněji úvěrový produkt může nabídnout. Jedná se o úvěr, který je účelový, a jeho čerpání je podmíněno například koupí, ale stejně tak i rekonstrukcí nemovitosti. Podobně je na tom však i americká hypotéka, které je dnes také poměrně zajímavým finančním produktem. Sice souvisí také s případnou nemovitostí, ale ono čerpání má mnohem benevolentnější. Pojďme se tedy podívat na případné konkrétní klady, které nám může nabídnout.

Obdoba klasické půjčky

Ideálním příkladem, jak si můžeme americkou hypotéku charakterizovat, je jistě takový, kdy na ni pohlížíme jako na klasickou půjčku. Svým způsobem to totiž běžná půjčka je, protože získané peníze můžeme využívat téměř na cokoliv. V některých případech je sice účel úvěru omezen, v některých případech ale není vůbec dán.

Důvodem, proč se ale danému produktu říká americká hypotéka, není jenom to, že vznikl právě v USA. Je to i proto, že souvisí s naší nemovitostí. Pokud totiž o tuto formu půjčky žádáme, neobejdeme se bez toho, abychom naším nemovitým majetkem ručili. A jeho hodnota tak logicky ovlivní to, kolik vlastně můžeme získat peněz.

U bank, ale i nebankovních společností

Jelikož se úvěrový trh doslova neuvěřitelně rozrůstá, není samozřejmě problémem získat tento úvěrový produkt skutečně kdekoliv. Nabízejí ho totiž jak banky, tak samozřejmě i nebankovní společnosti. Pokud ale toužíme po co největší výhodnosti, je určitě třeba jediné, a to porovnávat jednotlivé podmínky. Mezi ty hlavní, kterým bychom se měli primárně věnovat, rozhodně patří:

  • Celková výše úrokových sazeb
  • Konkrétní účelovost nebo neúčelovost americké hypotéky
  • Maximální částka, kterou můžeme získat
  • Konkrétní délka splácení nebo výše měsíční splátky
  • Stabilita a tradice banky, nebo nebankovní společnosti
  • Rychlost samotného vyřízení
  • Nezbytné doklady, které jsou k vyřízení této hypotéky potřeba
Americká hypotéka