Exekutor a exekuce jako taková je dnes velkým strašákem. Ačkoliv ji mnozí nazývají jako podvod, je třeba si uvědomit fakt, že lidé často své závazky nesplácení a tak je jedinou možností, jak může věřitel získat zpět své peníze. A tak jsou zabavovány peníze, domy, ale třeba i auta. A právě aukce aut z exekuce je poté zajímavou možností, jak si nový vůz snadno a hlavně levně pořídit.

Aukce probíhají neustále

Jelikož je dlužníkům stále co zabavovat, probíhají takové aukce téměř neustále. Pravidelně je vyhlašují samotné exekutorské úřady, a to buď na svých nástěnkách, nebo prostřednictvím webových stránek. Postup je přitom víceméně stejný, a to umožnění prvotní obhlídky vozů v zadaném čase, přičemž následně proběhne již reálná dražba – často přímo v exekutorském skladu.

Účastnit se může kdokoliv

Dané dražby se může účastnit kdokoliv. Dobré je počítat s tím, že pro eliminaci nepoctivých přihazujících je stanoven nevratný vstup, nebo vratná kauce, která je v případě koupě odečtena od kupní ceny. Pokud však nekoupíte, je tato kauce vrácena zpět. Stejně tak je každý účastník dané aukce povinen daný vůz to pevně stanoveného termínu také odvézt, jinak opět propadá exekutorovi.

Jak je to s cenami?

Tím hlavním důvodem, proč využívat této možnost, jsou ceny. Při prvních aukcí daných vozů jsou totiž ceny stanovovány na zhruba ¾ obvyklých současných cen vozů. Pokud se auto neprodá, exekutor vyvolávací cenu bez diskuze ještě sníží, a to zhruba na jednu polovinu. A to už je zajímavá motivace, proč si vůz koupit. V nabídce tak často bývají:

  • Běžné osobní vozy
  • Užitkové osobní vozy
  • Nákladní vozy
  • Pracovní stroje
  • Motocykly

Samozřejmě kdo má s danými aukcemi zkušenosti, ten ví, že vše se prodává také ve stavu „jak stojí a leží“. Je tedy dobrá vždy důkladná prohlídka ještě před tím, než se začne přihazovat.

Aukce aut z exekuce