Ačkoliv si mnozí mohou myslet, že Australská hypotéka má něco společného s produktem Americká hypotéka, není tomu tak. Jedná se totiž o obchodní název produktu, za kterým stojí Hypoteční banka. Ta nabídne bohaté zkušenosti, velké zázemní a širokou škálu služeb, které jasně minimalizují to, že by se jednalo o jakýkoliv podvod na klienta. Naopak je klientovi nabídnuta celá řada výhod, které s tímto úvěrovým produktem souvisí. Pojďme se tedy podívat na to, čím je vlastně charakteristický a proč je dobré ho využít.

Čím více si půjčíte, tím menší je úrok

Takto jednoduše by se dal charakter této konkrétní půjčky specifikovat. Záleží tedy na tom, o kolik žádáte. Následně můžete docílit oné hlavní výhody, a to takové, že největší částky jsou úročeny nejnižšími sazbami. Pokud bychom měli uvést konkrétní příklad, jaký Australská hypotéka nabídne, potom při úvěru, která přesahuje sumu 3 000 000, získáte zajímavou slevu 0,4 procenta. Ačkoliv se to může zdát málo, je třeba myslet na to, jak malé jsou v tomto segmentu úroky, ale i na to, že tak hravě ušetříte cca. 12 000 korun českých. Čím méně si ale půjčujete, tím menší jsou další slevy.

Hypotéku lze nově sjednat, ale i převést stávající

Vstřícným krokem pro samotné klienty je samozřejmě i to, že danou konkrétní hypotéku není nutné pouze sjednat od samotného začátku, jelikož lze k bance převést také tu stávající. Tím může dojít k tomu, že je výrazně zlevněna, ale také upravena dle konkrétních požadavků klienta. Pokud nad danou možností uvažujete, je dobré zaměřit se i na hlavní klíčové vlastnosti, a to:

  • Výše poskytnuté částky
  • Konkrétní výše úroku
  • Délka vyřízení
  • Fixace hypotéky
  • Délky splatnosti
  • Požadavky na klienta

Jak tedy z dané charakteristiky vyplývá, a jak dokazují četné diskuze, určitě se nejedná o nový úvěrový produkt, ale pouze o produkt, umožňující platit méně na úrocích.

Australská hypotéka