Bratři Tyler a Cameron Winklevossovi, zakladatelé směnárny kryptoměn Gemini Trust Company jsou zastánci tvrzení, že Bitcon je dokonalejší než zlato. Považují jej za přenosnější a lépe uchovatelný. Samozřejmě vidí v kryptoměnách mnohem více pozitiv ve srovnání s klasickými komoditami. 

Jejich slova nedávno potvrdil i investiční fond Adamant Capital orientovaný přímo na BTC. Ten pod vedením zkušeného investora Tuura Demeestera mapuje Bitcoin opravdu důkladně a přicházejí s tvrzením, že další boom ve světě kryptoměn bude tak významný, že naruší pozice tradičních aktiv, jako jsou různé typy rezerv a dluhopisy.
Je pozice investičného zlata opravdu ohrožena nebo je to jen zbožné přání investorů, jejichž úspěch značně závisí na zlepšení trhu s kryptoměnami? 

3000 let stability


Z našeho pohledu je srovnávání Bitcoinu a zlata do značné míry nesmyslné, jedná se o zcela odlišná aktiva a Bitcoin je pořád ještě neustálenou komoditou. Přestože roste jeho ukotvení v rámci mnoha oblastí, včetně bankovnictví, kde se prosazuje v souvislosti se stárnutím miléniálů, pořád se nemůže s investičním zlatem měřit. Nehledě na současné ekonomické prognózy, které rozhodně nahrávají posílení pozice zlata než-li trvalému posílení Bitcoinu.

Investoři vnímají zlato jako velmi stabilní investici, která funguje i v extrémních podmínkách. Pokud se vydáme hlouběji do historie, zjistíme, že když běžná měna ztratí svou hodnotu, pořád je zde zlato, sloužící jako určitý bezpečnostní pilíř. To si uvědomují také centrální banky řady zemí, které část svých rezerv drží ve zlatě a v posledních letech se podíl zlata v rámci rezerv zvětšuje. Bitcoin ještě nezažil žádný globální konflikt, je tedy otázkou, jaký by byl v takovém případě jeho osud.  

Zlato jako osobní investice

Rostoucí cena zlata, zájem centrálních bank a investorů, to jsou hlavní příčiny zvýšeného počtu lidí, kteří v posledních měsících investují do zlata. Investiční zlato se opět stává velmi zajímavou příležitostí, která s sebou nese přijatelné riziko. Investovat do zlata můžete přímo na našem webu zlaterezervy.cz, v takovém případě bude riziko investice ještě menší, protože jako jedni z mála poskytujeme našim zákazníkům možnost výkupu za předem stanovenou garantovanou cenu

Bitcoin není zlato a nikdy nebude