Počet investic do zlata v poslední době opět roste, pokud jste o investici do zlata přemýšleli, ale nemáte s ní prozatím žádné zkušenosti, tak čtete správný článek. Nabízí se hned několik způsobů, jakými můžete zhodnotit své peníze. Můžete nakupovat zlaté slitky různých gramáží nebo mince, široká škála produktů poskytuje bohatý výběr i menším investorům.

Dalším způsobem, jak v sektoru investovat jsou akcie, nemáme na mysli obchodování s binárními opcemi, ale zakoupení akcií těžařských společností. Cena těchto akcií koreluje s vývojem ceny zlata. 


Proč investovat právě do zlata?

Zlato je mezi investory známé jako bezpečná komodita, zejména v době nejistoty na akciovém trhu je investiční zlato oblíbeným řešením, pro uložení úspor. V současné době očekáváme ztrátu stabilního ekonomického prostředí. Prozatím nevíme, kdy dojde ke krizi, ale cena zlata na obavy investorů reagovala. Na konci února letošního roku zlato dosáhlo hodnoty 1 350 USD za trojskou unci. Následný vývoj ekonomiky částečně odvrátil obavy z přicházející krize, přesto však můžeme čekat, že cena zlata v blízké době poroste.

Ti co sledují trh se zlatem podrobněji moc dobře vědí, že i řada států vnímá tuto komoditu jako klíčovou. Můžeme připomenout například Itálii, která nedávno deklaroval, že neprodá ani gram svého národního zlata. Ruská federace se dokonce rozhodla posílit své zlaté rezervy a dlouhodobě nakupuje zlato ve velkém množství. Například v březnu nakoupila více než 31 tun zlata.
Co ovlivňuje cenu zlata nejvíce?
V internetových diskuzích často zaznívá dotaz, jestli je možné stanovit faktor, který ovlivňuje cenu zlata nejvíc. Nemůžeme jednoduše stanovit jeden zásadní faktor, přesto lze vyvodit určité závěry z chování investorů v těch nejsilnějších světových ekonomikách.

Obavy investorů z mnoha sektorů (stavitelství, cestovní ruch, těžký průmysl atd.) zcela logicky vedou k relokaci zdrojů kterými disponují. Přesměrování do defenzivního spektra investic u řady z nich znamená, že investují do zlata, což zvyšuje jeho cenu.

Federální rezervní systém (neformálně Fed) je centrální bankovní systém Spojených států amerických a rozhodně jej můžete považovat za jeden ze základních zdrojů informací, pokud se snažíte předvídat vývoj ceny zlata. Například letošní stabilizace úrokových sazeb Fedu v pásmu 2,25-2,50 % povede k tomu, že americký dolar nebude mít dostatek růstových impulzů. Obecně můžeme tvrdit, že silný dolar je protipólem silného zlata.

Kde investovat do zlata?

Investovat do zlata můžete přímo na našem webu zlaterezervy.cz, přímo na našem webu naleznete řadu informací týkajících se investičního zlata, naše aktuality sleduje řada malých i velkých investorů. Jako jedni z mála nabízíme našim zákazníkům garantovaný výkup. Klient tak má jistotu, že od něj zboží odkoupíme kdykoliv a za předem smluvených podmínek, které patří mezi nejlepší na trhu. Pokud již máte s nákupem zlata zkušenosti, můžete zamířit rovnou do sekce s e-shopem.

Zdroje:
https://www.nytimes.com/2019/05/01/business/fed-leaves-rates-unchanged.html

Investic do zlata přibývá