Balíte si kufry na dovolenou a snažíte si vzpomenout, jestli jste náhodou na něco důležitého nezapomněli? A co cestovní pojištění? Pokud se spoléháte na zdravotní pojištění, které platí ve všech zemích Evropské unie, měli byste být seznámeni i s tím, že se nevztahuje na péči poskytovanou soukromými subjekty a zároveň k vám bude pojišťovna přistupovat tak, jak přistupují zdravotní pojišťovny k občanům dané země. Často to znamená nemalé doplatky a spoluúčast. Důvodů, proč si cestovní pojištění sjednat i při cestování po EU, je v praxi mnohem více.

Vaše děti v zápalu hry něco rozbijí

Cestovní pojištění má význam pro každého, kdo nechce riskovat, že nedopatřením způsobí škody na majetku dalších osob. Typickou situací, kdy přijde vhod pojištění zodpovědnosti, je rozbité vybavení v hotelu – třeba drahá televize, kterou shodily vaše děti.

Nedopatřením někomu způsobíte zranění

Další poměrně obvyklou situací je vzájemný střet s další osobou. Může k tomu dojít například v hotelovém bazénu, kdy si nevšimnete, že ve vaší blízkosti plave někdo další a skočíte mu přímo na hlavu. Dotyčná osoba to odnese poškozením páteře, a tedy i sníženou hybností a dlouhodobou pracovní neschopností. Díky pojištění odpovědnosti s dostatečným limitem nebudete muset hradit náklady. Ideální je minimální limit ve výši 10 milionů korun.

Ztráta zavazadel

Spoléháte se na to, že vaše cestovní zavazadla dorazí až do cíle, a že vám nikdo během pobytu neukradne peněženku? Snad ano, ale co když vám někdo odcizí doklady a další důležité věci? V takovém případě vám online pojištění do zahraničí přijde vhod už jen díky tomu, že na řešení nepříjemné záležitosti nebudete sami. Pomůže vám asistenční služba, která je na lince k dispozici nonstop.

 

Kvalitní cestovní pojištění příliš nestojí – například pojišťovna ERGO vás pojistí již od 20 korun za den. Risknete to, nebo pro klid duše tuto malou částku za pojištění obětujete?

 

 

 

Jak sjednat cestovní pojištění, abyste byli opravdu chráněni?