Plánujete koupi bytu nebo domu? Nebo snad stavbu vlastního? Potom máte dvě možnosti, jak se utkat se samotným financováním. Prvním krokem mohou být vaše úspory. Ty však ne každý má, a tak zvláště v mladém věku jsou lidé odkázáni primárně na financování pomocí úvěrů. Tím hlavním, které se právě nemovitostí a jejich koupě nebo stavby týká, je hypotéka. A pokud o ní aktuálně uvažujete, pojďte se spolu s námi podívat na konkrétní možnosti toho, jak spočítat hypotéku a vědět, co od ní můžeme čekat a jak pro nás bude nebo nebude výhodná.

Nechte to na online kalkulačkách

V souvislosti s daným výpočtem je určitě třeba říci, že není třeba tužka ani papír, jelikož jediné, co stačí, je počítač nebo tablet, a připojení k internetu. Poté už stačí navštívit stránky konkrétních bank nebo nebankovních společností, a vše si důkladně propočítat. Díky tomu si tak budete moci spočítat hypotéku nejenom velmi rychle, ale samozřejmě i přesně. Stačí pouze několik základních údajů, jako:

  • Hodnota domu nebo bytu, který plánujete pořizovat
  • Výše hypotéky, kterou požadujete
  • Maximální výše splátky, nebo doba splácení
  • Informace o vašich příjmech
  • Délka fixace konkrétní hypotéky

Obrátit se lze i na finanční poradce

Ačkoliv výše uvedená možnost je určitě doporučována, přece jenom je třeba dodat to, že to může být pro mnohé poměrně zdlouhavé a samozřejmě také složité. Na druhou existuje i další možnost, jakou lze využít. V tomto případě lze veškeré starosti přesunout na konkrétního finančního poradce, nejlépe toho nezávislého. Ten sám tak provede všechny nezbytné výpočty, a vám tak už jenom nabídne takový produkt, o kterém je sám přesvědčen, že pro vás bude opravdu ten nejvýhodnější. Zde je však třeba počítat s tím, že určitý čas můžete strávit samotným hledáním toho správného, který bude vašim potřebám skutečně vyhovovat.

Jak spočítat hypotéku?
Štítky: