Hledáte způsob, jak co nejrychleji zalepit díru v domácím rozpočtu, a došli jste k závěru, že vám nepomůže nic jiného než vhodně zvolená půjčka? Pokud se vám jedná o částku ve výši několika set až tisíců korun, pak pro vás bude vhodná tzv. rychlá půjčka neboli půjčka před výplatou. Nemáte-li zkušenosti s vyřizováním tohoto specifického produktu, překvapí vás jednoduchý koncept a poměrně nízké požadavky ze strany poskytovatelů.

Pozor, stále jde o půjčku

Půjčky před výplatou jsou v České republice velmi populární. Představují možnost, jak si bez větších problémů půjčit peníze bez nutnosti návštěvy pobočky. Poskytovatelům navíc hraje do karet, že segment nebankovních půjček již není považován za netransparentní – po legislativních změnách na něm působí pouze prověřené subjekty, na které dohlíží ČNB.

 

Přesto k půjčce přistupujte zodpovědně a předem si dobře spočítejte, zda budete mít dostatek vlastních prostředků na úhradu splátky. Ačkoliv jde o menší částku, budete ji muset splatit. Nedodržením smluvních podmínek se můžete dostat do nepříjemných problémů.

 

Chcete-li ušetřit nemalou částku, zvolte tzv. první půjčku zdarma. Nebudete muset platit žádné úroky ani poplatky navíc.

Vyřízení půjčky online krok po kroku

Jakmile si vyberete půjčku, která vám svými podmínkami vyhovuje, můžete ji vyřídit i z pohodlí domova. Prvním krokem je vyplnění formuláře – zadáte základní údaje, jako jsou jméno, rodné číslo a číslo mobilního telefonu.

 

Předpokladem k získání půjčky je české občanství, dobrá platební morálka (tzn. žádné prodlevy se splátkami u vybraného poskytovatele) a dostatečně vysoký příjem. Poté obdržíte SMS zprávou aktivační kód, který zadáte ve svém nově vytvořeném profilu. Po ověření vám poskytovatel přepošle požadovanou částku přímo na bankovní účet. Rychlost převodu závisí na vaší bance, ale většinou jde o záležitost několika minut.

 

Pamatujte si, že půjčka online je dobrý sluha, ale špatný pán. Budete-li ji využívat svědomitě, pomůže vám. V opačném případě svou finanční situaci ještě zhoršíte.

Jak získat rychlou půjčku online a na co si dát pozor?