Přerůstají vám vaše aktuální úvěry přes hlavu a máte pocit, že velmi výrazně zatěžují váš rodinný rozpočet? V takovém případě je zcela určitě nutné jednat, a to velmi razantně a samozřejmě i velmi rychle. A řešení v tomto směru přináší konsolidace půjček. Srovnání bank by poté mělo být tím prvním krokem k tomu, než se na jednu konkrétní obrátíte. Dnes nabízejí tento finanční produkt téměř všechny banky na našem trhu, a tak je v daném směru skutečně z čeho vybírat.

Na co se při výběru zaměřit?

A jelikož je z čeho vybírat, je určitě vhodné i mít možnost zaměřit se na konkrétní požadavky, které bychom měli zohlednit. Pokud jste v této oblasti nováčkem a nevíte, co je pro vás to nejdůležitější, připravili jsme pro vás stručný přehled, na co si dát pozor. Primárně je to:

  • Rozsah a varianty úvěrových produktů, které lze sloučit
  • Podmínky samotného schvalování s ohledem na náročnost a administrativu
  • Výhody v podobě odpuštění či snižování splátek
  • Celkový úrok aplikovaný na sloučené půjčky
  • Finanční bonusy v případě schválení žádostí
  • Rychlost samotného vyřízení

To vše jsou logicky ty hlavní varianty, na které byste se měli při výběru zaměřit, a to aby byla konsolidace půjček opravdu výhodná. Dané srovnání bank poté provedete primárně podle těchto aspektů.

Co by měla konsolidace přinést?

Velmi důležité je zmínit také to, co by nám vlastně měla samotná konsolidace přinést, a v čem bychom na ní měli vydělat. Dané výhody bychom měli zařadit hned do tří skupin. Tou první je hlavně minimalizování různých starostí, jelikož budeme splácet pouze jednu splátku, místo několika jednotlivých. Druhou výhodou bývá často nižší měsíční splátka, spojená s úlevou rodinného rozpočtu. Tou třetí výhodou je poté to, že můžeme na celou konsolidaci využít nižšího úroku, než jsme měli na půjčky doposud. A tím ušetříme celkově.

Konsolidace půjček srovnání bank
Štítky: