Nejenom banky, ale samozřejmě i nebankovní společnosti dnes nabízejí jak možnosti úvěrů, tak i možnost jejich sloučení. Produkt, který se nazývá jako konsolidace, dnes nabízí většina z těch větších nebankovních firem, mezi které bude v budoucnu možná patřit i Proficredit. Konsolidace půjček právě u nich může být stejně jako u jiných firem možnost, jak si sloučit stávající úvěry do jednoho, a ušetřit tak nejenom na celkové částce, ale jak si snížit také celkovou měsíční splátku – a tím i ulehčit rodinnému rozpočtu.

Jaké jsou podmínky?

Ačkoliv aktuálně Proficredit konsolidace půjček nenabízí, přesto si můžeme s ohledem na běžně poskytované půjčky vytvořit náhled a názor na to, jak by tento případný finanční produkt byl výhodný, nebo administrativně náročný. Jelikož u samotné půjčky jsou podmínky poměrně benevolentní, dá se očekávat to samé i v případě, kdy by byla konsolidace, tedy sloučení nabízeno.

Jedná se stále o úvěr

To, že tyto dvě možnosti srovnáváme, má samozřejmě jasně daný důvod. Pokud totiž úvěry konsolidujeme, sčítáme jednotlivé nesplacené závazky, které v rámci nové nebankovní společnost přeměníme na jeden nový celistvý úvěr. V tomto směru to tedy může být stejné, jako pokud bychom si u ní právě daný úvěr vzali naprosto samostatně. Navíc mnohé z nich nám ho i aktivně nabízejí a ihned ho přidají k celkovému slučovanému balíčku.

Proč se konsolidace u nebankovních společností vyplatí

A co dodat na závěr? Určitě to, že nebankovních společností může být konsolidace stejně výhodná, jako například u bank. I proto na jejich nabídky slyší stále více a více lidí. Mohou sice souviset s vyšším úrokem, ale to vyváží například těmito výhodami:

  • Možnost variabilního splácení
  • Jednoduchý proces žádosti a schválení
  • Benevolentní podmínky při schvalování
  • Možnost sloučit téměř jakékoliv typy bankovních a nebankovních úvěrů
Proficredit konsolidace půjček
Štítky: