Nacházíte se v situaci, kdy potřebujete nutně peníze, které ovšem nemůžete získat cestou standardního úvěru v bankovním sektoru, neboť z nějakých důvodů nevyhovujete jejich požadavkům a tak je vám žádost o úvěr zamítnuta a to i přesto, že jste přesvědčeni o vaší schopnosti půjčku splácet? Jestliže jste si odpověděli ano, můžete číst dále, kde si povíme něco o rychlé půjčce na směnku, kterou získá téměř každý.

K tomuto typu půjčky se většinou uchylují ti lidé, kteří mají nějaký vroubek v bankovní historii, a proto jim již banka nepůjčí. V tomto případě je však ta výhoda, že půjčku většinou poskytují společnosti, které spadají do nebankovního sektoru a k žadatelům o úvěr jsou mnohdy vysoce tolerantní a nenahlížejí do registru dlužníků. Další výhodou půjčky na směnku je i velmi rychlé vyřízení, kdy má dlužník peníze k dispozici během několika mála dnů.

Každopádně i zde je potřeba mít nějakou záruku, kterou bývá nejčastěji majetek. Je jasné, že čím větší bude mít majetek hodnotu, tím vyšší bude k dispozici částka, která bude půjčená. Tímto si věřitel pojistí své peníze a bude mít jistotu, že mu budou navráceny v pořádku. V tomto případě však slouží jako záruka i podepsaná směnka, neboť se jedná o cenný papír, jenž lze prodat třetí straně, která bude dlužnou částku stále vymáhat po vás. To s sebou může nést rizika, neboť samotná směnka dává majiteli možnost poslat na dlužníka, jež neplatí své dluhy, exekutory a to bez jakéhokoliv dalšího vyřizování.

Jestliže se tedy pro tento typ půjčky na směnku rozhodnete, můžete počítat s tím, že žádost bude téměř jistě schválena a že navíc bude vyřízená rychle. Pokud se s poskytovatelem půjčky domluvíte, budete si moc sestavit i únosné splátky, které nejčastěji probíhají v měsíčních intervalech. Půjčka se však neobejde ani bez rizik.

Půjčky na směnku