V dnešní době jsou půjčky naprosto samozřejmé. Už se nikdo za půjčování peněz nestydí, dokonce se lidé mnohdy i chlubí, pokud získají nějakou výhodnou půjčku. Samozřejmě, půjčkami bychom se rozhodně neměli chlubit, ale dnes už je půjčování peněz skutečně na denním pořádku. Někdy si navíc potřebuje půjčit každý člověk. Jestliže si však potřebujete půjčit jenom několik desítek tisíc korun, nechoďte do bank, kde vám nabídnout nevýhodný úvěr, ale raději se obraťte na nebankovní instituce, které vám dají mnohem výhodnější půjčku.

Nebankovní půjčky jsou dneska hojně využívané, přesto i tyto půjčky mají své světlé i temné stránky. Pojďme si zmínit obě dvě strany mince, ať se v budoucnu vyvarujeme jakýmkoliv otázkám, potížím a problémům.

Jaké jsou světlé stránky nebankovních půjček?

Výhodou u nebankovních půjček je rozhodně to, že jsou žádosti schváleny poměrně rychle. Díky tomu se vám taky peníze dostanou na účet během několika minut. Díky tomu, že vám nebankovní instituce půjčí maximálně několik desítek korun (například Rerum půjčka vám půjčí maximálně dvacet tisíc korun), se nezadlužíte částkou, kterou byste během roku nemohli splatit. Kromě toho se nebankovní půjčky nejčastěji zřizují z domova, což znamená, že si mnohdy můžete sami navrhnout výši splátek. Sami tak můžete zhodnotit, kolik můžete do splátek vrážet co měsíc, aby vás to nezruinovalo.

Jaké jsou tmavé stránky nebankovních půjček?

Každý rub má však svůj líc. Světlé stránky mají i svou tmavou stránku. Co se týče těch nevýhod, tak mají nebankovní instituce opravdu minimum svých vlastních poboček. Je to škoda, protože otázky vám mohou zodpovědět jenom telefonicky. Mnohdy se jim tam však nedovoláte nebo to telefonicky zkrátka nepochopíte. Taky vám za telefonický hovor naúčtují nemalou sumu peněz, a to je taky značná nevýhoda.

Mnoho lidí nevýhodu v tom, že se dá půjčit „jen“ několik desítek tisíc korun. Zde však záleží na úhlu pohledu každého z nás.

Světlé i tmavé stránky nebankovních půjček
Štítky: