Chcete vstoupit do světa investování, ale máte různé obavy? Podívejte se spolu s námi, že jsou zbytečné. Začneme častou obavou mnohých investorů, která je spojena s tím, zda budou mít do čeho investovat. Odpověď je, že ano. Velmi oblíbené jsou například akcie, v rámci kterých můžete vydělávat na růstu jednotlivých firem. A jelikož těch je na několik stovek, není problém vybrat si tu, kterou dobře znáte, nebo tu, o které jasně víte, že v budoucích letech na tom bude podstatně lépe, než je tomu nyní.

Jsou možnosti, které zvládne i začátečník

Řada lidí se také obává toho, že bez znalostí a zkušeností to nepůjde. I to je samozřejmě velký omyl. Příkladem mohou být binární opce. U nich v podstatě pouze spekulujete vývoj konkrétní ceny. Máme-li být konkrétnější, tak u těch nejjednodušších obchodů, které jsou nazývány jako High/Low, musíte pouze odhadnout směr pohybu ceny. A to zda půjde nahoru, nebo dolů. Pokud daný pohyb odhadnete v rámci svého obchodu správně, znamená to pro vás, že obchod dopadl úspěšně. Mimo tohoto nejjednoduššího typu se však můžete vydat i několika dalšími cestami, a to konkrétně těmito:

  • Touch/No Touch (Dotkne se/Nedotkne se).
  • Boundary (Hranice).
  • Pairs (Páry).
  • Ladder (Žebřík).

Obchodování probíhá online

Velkým pozitivem současných obchodů je také to, že vše dnes probíhá online. To pro vás znamená, že si stačí najít brokera a do svého počítače, mobilu, nebo třeba tabletu si stáhnout jednoduchou platformu, a prostřednictvím ní dané obchody již zadáváte. Že vše probíhá výhradně online, to si můžeme ukázat na příkladu, kterým je obchodování s komoditami. U nich rozhodně není potřeba jakýkoliv sklad, nebo snad cokoliv podobného. Na pár kliknutí danou komoditu koupíte a po určitém časovém období ji jednoduše zase prodáte. To vše v řádech několika málo vteřin. Je jasné, že prodleva samotných realizací je opravdu minimální.

Výhody současného investování