Spořit můžete v rámci běžných účtů, v rámci termínovaných vkladů, v rámci investic do fondů, nebo jiných spořících produktů. Stejně tak ale můžete spořit pomocí investic do drahých kovů. A to díky možnosti nazývané jako zlaté spoření. V tomto směru je určitě třeba dodat, že je dané možnost ideální doslova pro každého, jelikož mnohé investice nejsou nijak výrazně omezeny, a to jak délkou, tak samozřejmě ani kapitálem. Co se ale při investicích do zlata doporučuje, to jsou delší termíny, kdy může tento drahý kov dosáhnout lepšího zhodnocení.

Ne vždy to může být výhodné

Ačkoliv mnoho firem zlaté spoření aktivně doporučují, ne vždy to může být výhodné. Ostatně stačí se podívat na aktuální ceny zlata a možnost jeho vývoje. Je pravdou, že po minulých letech, kdy šlo prudce nahoru, se dnes drží spíše na nižších hodnotách. To pro nás může jako pro investory sice znamenat dobrou šanci, jak koupit levně, ale i riziko toho, zda skutečně půjde nahoru. V tomto směru totiž může dojít k tomu, že cena zlata bude neustále klesat, a my místo zhodnocování našeho vkladu budeme postupně o naše peníze přicházet.

Jak se pohybují ceny?

Pokud přesto o této možnosti budete uvažovat, určitě se vám budou hodit i informace o tom, za kolik se zlato aktuálně průměrně nabízí. Samozřejmě ceny mohou být různé, a to s ohledem na to, kde a u koho nakoupíte, nebo v jakém množství. Aktuálně je tak dobré říci cenové rozpětí, pohybující se od 900 do 1 200 Kč. A to samozřejmě za jeden gram zlata, tedy jednu takto velkou cihličku. To logicky znamená možnost začít spořit skutečně i s tisícikorunou v kapse. Stejně jako u jiných metod je ale třeba dodat, že i když půjde cena nahoru, nijak zvláštní zhodnocení vzhledem k takto malé investici určitě není třeba čekat. Teprve při větších finančních objemech to může být z hlediska výnosnosti skutečně o mnoho zajímavější.

Zlaté spoření
Štítky: